Tev nebūs saraudināt Viņķeli!

Piektdien 7. aprīlī “TV24” kanāla raidījumā “Preses klubs” gaužas asaras lēja partijas “Vienotība” Saeimas deputāte Ilze Viņķele. Un reklāmas pauzē sāpinātā kundze pameta tiešraides studiju un aizbrauca šņukstēt mājās. Visu nedēļas nogali medijos tika plaši aprakstīts cik brutāli vīrietis vokālais pedagogs Edgars Kramiņš piespļāva sievietes jūtīgo dvēseli. Tikai sākoties jaunai nedēļai, ļaudis sāka iedziļināties Saeimas deputātes teiktajā, kas ar savu balsojumu ietekmē valsts budžeta sadali, atklātos draudos preses brīvībai, proti “TV24” raidījumam “Preses klubs”. “Jums atņems beigās valsts finansējumu par šitādu ākstīšanos,” izskanēja draudu frāze no raudošās Viņķeles puses.

Nu jau par leģendāru var uzskatīt aizvadītās piektdienas “TV24” raidījumu “Preses klubs”, kurā vokālais pedagogs Edgars Kramiņš izteica asu kritiku pret liberālo politiku Latvijā un arī raidījumā esošo Saeimas deputāti Ilzi Viņķeli (Vienotība). Raidījuma vadītājs centās mazināt studijā esošo spriedzi, ļaujot Viņķeles kundzei pret argumentēt viedokli par liberālo politiku. Taču, Saeimas deputāte lietojot vārdus – ne velna nejēdz, stulbums, ākstīšanās, pārgāja personīgos uzbrukumos oponenta viedoklim, turklāt piedraudot arī kanālam ar valsts finansējuma atņemšanu. Par šādu nostāju savu satraukumu neslēpa arī kanāla “TV24” direktors Klāvs Kļaviņš. ““Rīga TV24” direktors Klāvs Kalniņš uzskata, ka Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) ir izteikusi draudus atņemt finansējumu “TV24” raidījumam “Preses klubs”, tādējādi cenšoties ierobežot viedokļu daudzveidību,” televīzijas šefa viedokli atspoguļoja portāls la.lv

Pati Viņķele aģentūrai LETA pauda viedokli, ka izveidojies pārpratums, jo viņas teiktais raidījumā nekādā ziņā neesot bijuši draudi un viņai ne prātā nenāktu ko tamlīdzīgu izteikt, jo viņa nekad neesot ietekmējusi žurnālistu darba neatkarību. Deputāte norādīja, ka viņa ar konkrētajiem vārdiem esot centusies pateikt, ka sabiedriskajam pasūtījumam ir jāatbilst noteikta veida kvalitātei. Savukārt raidījums, kurā piedalījusies Viņķele, esot vērtējams kā balagāns, kurā tikuši atļauti personīgi uzbrukumi. Viņasprāt, raidījuma vadītājs netika galā ar situāciju un nenoturēja to “rāmjos”.

Politiķe savos argumentos uzbrūk raidījuma vadītājam Aivim Ceriņam, pārmetot viņam nespēju vadīt raidījumu. Portāls intrigante.lv atgādina, ka raidījums “Preses klubs” tiešraidē ir vērojams jau trīs gadus. Un aptuveni 800 raidījumos ir bijuši dažādi viesi ar dažādiem viedokļiem. Līdz šim neviens nav pārmetis raidījuma vadītājam nespēju kontrolēt situāciju, vai draudējis atņemt valsts finansējumu. “Es personiski to kā draudu neuztvēru, jo tas tika tādā diskusijas karstumā izmests, lai kaut kādā veidā mainītu diskusijas gaitu. NEPL tāpat vienmēr ir sekojis līdzi raidījumam no tā pastāvēšanas brīža. Otrs interesantais fakts, ka reāli jau finansējums netiek piešķirts konkrēti raidījumam – man vai producentiem, bet kanālam, lai segtu TV torņa apraidi. Mēnesī 10 raidījumiem tiek apmaksāta apraide. Pārējo visu pelnām paši. Sanāk, ka mums tiek ieskaitīta nauda no valsts un mēs viņu pārskaitām valstij,  jo tai pieder tornis. Šo zinot, Ilzes replika par finansējuma atņemšanu vēl vairāk attālinās no patiesības,” savu viedokli par Viņķeles izteikumiem portālam intrigante.lv atklāj Ceriņš.

Atliek vien secināt – žurnālisti, mums nebūs saraudināt Viņķeli!

Autors: Jānis Ogle portāla intrigante.lv redaktors

Foto: TV24 “Preses klubs” un publicitātes foto

Komentē
No Comments Yet

Comments are closed