Briedis ir čempions

Sestdienas vakarā Dortmundē Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis uzvarēja bosniešu izcelsmes vācieti Marko Huku, izcīnot pasaules čempiona titulu Pasaules boksa padomes (WBC) un Starptautiskās boksa organizācijas (IBO) versijās.

Lai arī cīņa sākās diezgan piesardzīgi un Briedis vairāk pētīja pretinieka rīcību ringā, pirmā raunda beigās abi bokseri aktivizējās un latvietis sekmīgi trāpīja sitienu no apakšas. Cīņas laikā pierādījās jau iepriekš Latvijas sportista vairākkārt teiktais, ka Huks boksējas netīri, jo Vācijas pārstāvis vairākkārt pēc saķeršanās izpildīja sitienus pa Brieža pakausi. Otrajā raundā latvietis jau izpildīja vairākus sekmīgus taisnos sitienus, bet nākamajā trīs minūtē Huks izlaida vairākus sitienus, turklāt Briedis izskatījās ļoti pārliecinoši.

Cīņas tuvojoties beigām desmitajā raundā Briedis izdarīja vairākus spēcīgus sitienus pa Huka korpusu, jo pretinieka rokas aizsardzības pozīcijā bija pārāk augstu. Šī nogriežņa beigās latvietis veica nelielu ofensīvu, jo sāncensis arvien vairāk iesēdās aizsardzībā, kas deva iespēju vairāk uzbrukt. 11.raundā Latvijas bokseris turpināja uzbrukt ierastajā ritmā, kamēr Huks retu reizi atbildēja ar kādu bīstamu sitienu, taču vairākas reizes viņš sita Briedim pa pakausi.

Pēc punktiem Briedis bija drošs līderis, tāpēc Huks pēdējā raundā kaut kā centās mainīt cīņas ritējumu, cenšoties boksēties atklāti. Tomēr viņam tas neizdevās. Ik pa laikam latvietis gan arī uzņēmās pirmā numuru lomu un centās pārsteigt pretinieku, tomēr neviens no bokseriem nekrita, tāpēc bija jāgaida tiesnešu lēmums, kuri viņam piešķīra uzvaru. Neskatoties uz Huksa netīro cīņu Briedis savus draudus par auss nokošanu nerealizēja un uz ģērbtuvēm vācietis devās ar abām ausīm.

Autors: Emrys

Foto: publicitātes foto

 

Komentē
No Comments Yet

Comments are closed